Cítíte, jak vám po pošmourném dni, dokáže procházka na sluníčku dobít baterky? Stejně tak ovoce nebo jiné plodiny jsou větší, šťavnatější a chutnější při dostatku slunečního svitu. Sluneční svit poskytuje energii, které nám pomáhá být aktivní.

Naopak tradiční umělé osvětlení žádný z výše popsaných benefitů nemá. Posvítí nám, ale nedodá to samé, co slunce. Naštěstí při dnešních cenách technologií již nikdo z nás nemusí mít tradiční osvětlení.

Používejte plnospektrální žárovky

Plnospektrální žárovky kopírují v maximální možné míře vlnový profil slunečního světla v jeho viditelné části. Samozřejmě slunce produkuje mnohem širší spektrum i v neviditelné části jako UV záření. To v žárovkách neočekávejte. Nevyrobí vám tedy například Vitamín D. I tak ale mají řad pozitivních benefitů hlavně co se nálady a soustředění týče a s ohledem na jejich cenu srovnatelnou s běžnou kvalitní žárovkou, není důvod přes den nesvítit plnospektrálním světlem.

Benefity plnospektrálního osvětlení

  • Použití přes den zlepšuje spánek v noci
  • Zlepšuje náladu, deprese
  • Snižuje sezonní afektivní poruchu SAD
  • Nebolí z něj oči
  • Neutrálně zobrazuje barvy

Chcete je mít doma?

Díky spolehlivosti LED technologiím věříme, že investice do plnospektrální žárovky se vám vyplatí. Zakoupíte jednou a bude vám domů přinášet slunce dlouhou dobu.

Prohlédnout nabídku v e-shopu