Již mnoho lidí má povědomí o tom, že modré světlo není vhodné pro spánek. Víme, že bychom večer neměli koukat na televizi, do mobilů a svítit si světlem, které modrou složku obsahuje. Jedna věc je ale vědět a druhá je se podle toho řídit.

Ubránit se večer modrému světlu se totiž může zdát nekomfortní nebo dokonce nereálné. Kdo by byl ochotný se vzdát mobilu či televize? Není to však nutné! A to neznamená, že budete držet černou hodinku či si svítit svíčkou. Jde to i jinak - moderně.

--

U nás najdete nejširší nabídku osvětlení bez modré složky: 

Noční žárovky

Žárovky vhodné na večerní a noční použití, protože neobsahují modrou složku světelného spektra postavené na technologii PC amber LED.

Noční LED pásky PC amber

Jsou vhodným řešení, pokud máte možnost si osvětlení integrovat například do nábytku nebo si vytvořit hezké nepřímé osvětlení bez modré složky.

Prohlédnout nabídku v e-shopu

Už víte, jak u vás doma změnit osvětlení, aby bylo přívětivé k vašemu spánku? Pokud ne, čtěte dál. Poradíme vám dvě oblasti, na které se zaměřit.

Jak se bránit modrému světlu?

Je potřeba se primárně zaměřit na dvě oblasti. 1) Použití světel bez modré složky a 2) zablokování modrého světla z obrazovek.

Žárovky
Jednoduchá rada zní - nesviťte si večer normální žárovkou. Naprostá většina žárovek není vhodná pro večerní svícení, protože i když mají např. teplou bílou barvu, tak stejně obsahují velkou část modrého spektra. Pokud chcete pečovat o svůj cirkadiánní rytmus, mějte jeden typ světel na den a druhý na večer. Večer používejte světla bez modré složky.
Obrazovky
Nastavení telefonu či počítače vám může pomoci zablokovat modré světlo z displeje. Windows 10 i Mac lze nastavit snadno. iPhone vám jednoduchým hackem také zcela vypne modré světlo. A tam, kde to nejde, můžete vždycky použít brýle blokující 100 % modré složky světla.

Prohlédnout nabídku v e-shopu