Jako lidstvo se snažíme věci zlepšovat a inovovat, a tím se posouváme vpřed. Při tom ale občas nechtěně zapomeneme na to, co je pro nás přirozené a jak to příroda vymyslela. Jednou z těchto věcí je to, že jsme přehlédli zásadní vliv elektrického náboje na naše tělo. Ten má v našem fungování důležitou roli. Lidské tělo je složeno z buněk a každá jedna naše buňka je v podstatě malou elektrárnou. Elektrárnou, která umí nejlépe fungovat v prostředí, ve kterém se vyvíjela miliony let. Toto přirozené prostředí má mít elektrický náboj planety země - tedy mírně negativní náboj.

V takovém prostředí, kde naše buňky fungují nejlépe, už ale nejsme! Jsme izolovaní naší podrážkou u bot. Už nejsme v kontaktu se Zemí, aby nám předávala svůj negativní náboj a tím pomáhala udržovat přirozené prostředí pro naše buňky.

Může se to zdát bláznivé nebo zanedbatelné - i my jsme si to mysleli. Ale naše elektrické odizolování od zemského povrchu má obrovské fyziologické dopady. A přitom stačí tak málo - obnovit přímý kontakt se Zemí, aby se nám vrátil mírně negativní náboj, ve kterém naše tělo funguje nejlépe.

Čtěte dále nebo se podívejte na nabídku e-shopu.

Prohlédnout nabídku v e-shopu

Jak jsme se náhodou odpojili

Vynález gumové podrážky a náš pobyt v interiérech způsobil, že prakticky na 99 % nejsme v kontaktu se zemí holou kůží. Díky vymoženostem naší civilizace jsme se rázem ocitli zcela izolovaní od elektrického náboje povrchu Země a bylo by odvážné si myslet, že to na naše tělo nemá vliv.

Nebojte! Pokud chcete získat zpět přirozený náboj, nemusíte začít chodit venku bez bot. Jde to i jinak - moderně.

Proč se o earthing zajímat?

Protože dává smysl využít principy, které nastavila příroda pro to, aby naše tělo fungovalo co nejlépe. A jedním z těchto principů je pozitivní vliv mírně negativního náboje, který vzniká uzemněním. Pojďme se spolu podívat na to, jaké jsou benefity uzemnění a jak to vlastně funguje.

Už více než 20 vědeckých studií již prokázalo jasné benefity uzemnění.

Nejlepší je ale osobní zkušenost. A každý v našem okolí, kdo se vyzkoušel uzemnit, cítil rozdíl už po první noci. Proto se o to chceme podělit i s vámi. Zní to možná neuvěřitelně, ale opět jsme si potvrdili, že bychom se ke svému tělu měli chovat tak, jak to příroda měla vymyšlené dřív.

Uzemnění / earthing má následující benefity

  • snižuje zán*t a s tím spojené bolesti
  • snižuje stres
  • zlepšuje oběh krve
  • zlepšuje spánek
  • zvyšuje energii

Prohlédnout nabídku v e-shopu

Podívejte se, proč to funguje.