Žijeme ve světě, kde jsme více ve stresu než dřív a náš nervový systém je výrazně více stimulován než dřív. Mnozí z nás se těžko dostávají do stavu hluboké relaxace, která je nezbytná pro spuštění regeneračních procesů v našem těle. Právě zde vstupují na scénu terapeutické zátěžové deky, které pomáhají navrátit náš nervový systém do rovnovážného stavu.

Zátěžové deky jsou něco jako objetí ve formě deky. Jejich tajemství spočívá v jejich váze, která je rovnoměrně rozdělena po celé ploše deky. Tento tlak působí uklidňujícím způsobem na nervový systém, což může pomoci s uvolněním těla a mysli. Je to jako mít k dispozici uklidňující objetí, kdykoli to potřebujete. Skleněné korálky ve výplni deky vytváří potřebnou hmotnost, aby byl tlak příjemný a uklidňující. Tato tlaková terapie má za cíl snížit úzkost a podpořit kvalitní spánek.

Prohlédnout nabídku v e-shopu

Terapeutické zátěžové deky mají vědecky prokázané přínosy

Zátěžové deky (také nazývané těžké deky nebo senzorické deky) nejsou ve skutečnosti ničím novým, ale již mnoho let se úspěšně využívají v lékařsko-terapeutické oblasti. 

Poruchy spánku Stres a neklid Úzkost a panické záchvaty Syndrom neklidných nohou a Parkinsonova choroba
Autismus ADHD Alzheimer a demence Menopauza

Zátěžové deky jsou vhodné pro každého, kdo může v noci omezit svůj pohyb. Nejsou tedy ideální například pro kojící maminky při společném spaní, které potřebují velkou flexibilitu. Ale pokud již spíte bez dětí nebo jste tím, kdo zrovna nemá noční službu v péči o děti 😊, pak vyzkoušejte uklidňující účinky terapeutických dek. Zátěžové deky jsou výborné také pro dospívající. Adolescence může být časem plným stresu a nejistoty. Zátěžové deky mohou v tomto náročném období pomoci s tvorbou uklidňujících hormonů, a tím pomoci adolescentům čelit výzvám tohoto období.

Ať už deku zvažujete pro kohokoli, díky jemnému tlaku, který naše deky poskytují, pomáhají pomocí biologických procesů zklidnit mysl a zlepšit kvalitu spánku. 

120 účastníků 92% 78%
Ve švédské studii vlivu zátěžových dek účastníků pociťuje pozitivní účinky i po jednom roce se zlepšily jejich vstupní symptomy

Není deka jako deka

My vám do České republiky přinášíme zátěžové deky Levia, které jsme si osobně tak moc oblíbili, že se s vámi o ně chceme podělit. Levia vznikla podobně jako my, jako malá firma, která dělá věci srdcem. To nejzajímavější však je, jak Levia posunula zátěžové deky na úplně novou úroveň.

LEVIA deky milujeme protože řeší problémy běžných zátěžových dek:

  • Používají naprosto dokonalé, ekologické, non-toxic a eticky vyrobené materiály – skleněné perly a prémiová bavlna v růzých úpravách.
  • Ultra komfortní tlak – mají 3x více komor pro perly než standardní deky. A také mají mnohem více poutek pro přichycení povlečení k dece. V dece nic necestuje, nesype se, nešustí.
  • Nepřehřívají vás – ať už ji budete používat v zimě nebo v létě, prostup vzduchu okolo skleněných kuliček udrží ideální klima.

Prohlédnout nabídku v e-shopu